BAŞKAN KARGI’DAN BAŞKAN ÜNEK’e: “Fetö’cü Arıyorsan Çevrene Bak”

0
35

BAŞKAN KARGI’DAN BAŞKAN ÜNEK’e:

“Fetö’cü Arıyorsan Çevrene Bak”

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek’in yerel bir gazetede yer alan açıklamalarına cevap verdi. Ünek’in “Maalesef 17-25 Aralık sürecinden sonra gelişen FETÖ terör örgütü yapılanmasının da çok yoğun olduğu Merzifon’u Karadeniz’in üssü olarak da adlandırabiliriz” şeklindeki açıklamasına sert çıkan Kargı, “Merzifon’u Fetö terör örgütünün Karadeniz üssü tarzındaki yaklaşımına bir Merzifonlu olarak hadi oradan diyorum. Sayın il Başkanı eğer gerçekten sözlerinin arkasında ise Amasya’nın göbeğinde alalım Amasya basınını kim fetö ile ilişkili, kimin ne kadar organik, inorganik bağı var o bana bir anlatsın birde ben ona söyleyeyim. Çevrene bakacaksın kim il imamı, kim il ablası, kim oranın önü, yanı, sağı, solu.” dedi.

“BİZ HER KESİMDEN OY ALDIK”

Yerel seçimlerdeki başarısının “Fetullahçıların organizasyonu”  olarak yaftalanmasını esefle kınayan Kargı, “Sayın İl Başkanımızın açıklamalarını okudum. Benim de muhatap olduğum konuyla ilgili bir açıklama yapmak istiyorum. Birincisi sapla samanı karıştırmayacak. İkincisi ben 2009 yerel seçimlerinde de adaydım. Aynı memlekette, aynı Merzifon’da, aydın teşkilat, aynı adaya karşı bir hayli fark yedik. Sonra dersimizi iyi çalıştık. Kimseye küsmedik, kızmadık. Kimseye sana şunlar, bunlar, oncular, şuncular oy verdi diye ağzımızdan bir cümle çıkmadı. Aynı Merzifon’un insanı 5 yıl sonra bizim oyumuzu  yüzde ellinin üzerinde artırıp 207 farkla yerel iktidarı Cumhuriyet Halk Partisi’ne verdi. Bu saatten sonra Merzifon insanının vermiş olduğu siyasi tercihe Fetullahçıların organizasyonu tarzında yaftalaması, bu elde edilen başarıyı gölgelemeye çalışması tamamen hadsizlik, densizlik. Bu Merzifon’daki sandığa giden bütün insanlara yapılan bir saygısızlık. Verilen siyasi tercihlere saygı göstermenin gerekliliğine inanıyorum. Merzifon’u Fetö terör örgütünün Karadeniz üssü tarzındaki yaklaşımına bir Merzifonlu olarak hadi oradan diyorum. Şunun da iyi bilinmesi lazım, 2014 yerel seçimlerini sadece CHP’lilerin oyları ile değil, bu memleketteki değişimden yana olanlarla birlikte aldık. Bu seçimin fetö ile bağlantı kurulması, benim ailemden başlamak üzere yıllarca vermiş olduğum emeğe, inanmış olduğum davaya gölge düşürmektedir. 2014 yerel seçimleri beraber aynı yolda yürüdüğümüz arkadaşlarımın, gençlik yıllarımdan beri davaya inanmışlığımın ve tüm Merzifon halkının başarısıdır.” şeklinde konuştu.

 

“HODRİ MEYDAN”

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek’e “Sen eğer Fetö ile ilgili yapılanma arıyorsan, sağına, soluna, önüne, arkana her tarafına bir bak” göndermesinde bulunan Kargı, “Yarın da seçim olsa 2009’da olduğu gibi, 2014’de olduğu gibi sayın İl Başkanının şunu iyi bilmesi lazım, ben Merzifon’da AK Partilisinden oy aldım, MHP’lisinden oy aldım, Fetullahçısından oy aldım, Süleymancı’sından oy aldım. Sonuçta insanlara oy istemeye giderken sen şuncumusun, buncumusun diye gitmedim. Kendi düşüncelerimizi ortaya koyduk, insanlar tarafından kabul gördü ve desteğini verdi.  Yıllarca malum yapılanma ile eldiven ve parmak ilişkisi ile yaşayanlar şimdi kendilerini masum göstermeye çalışıyorlar. Bu çok komik bir durum. Hele de şuanda ülkemizde 15 Temmuz darbe girişimi gibi bir olağanüstü travma yaşatan malum yapıyla ilgili konuyu gündemden saptırarak ta 2014 seçimleriyle bağlantı kurmaya çalışmak şuanki başarısızlığını örtmekten başka bir şey değil. Malum yapı ile yıllarca çok organik bir bağ içerisindeydiler ama benim onlardan farkın malum yapıyla hiç iş tutmadım.

Sayın il Başkanı eğer gerçekten sözlerinin arkasında ise Amasya’nın göbeğinde alalım Amasya basınını kim fetö ile ilişkili, kimin ne kadar organik, inorganik bağı var o bana bir anlatsın birde ben ona söyleyim. Mütevazi bir referandum sonucunu üç yıl önce elde edilmiş bir yerel seçim sonucunda ortaya getirmek, Merzifon insanına ve Amasya halkına hakarettir diye düşünüyorum. Benim, siyasi partilerin kongreleri ile ilgili iç yapılanmaya gitmeleri ile ilgili konulara asla bir söylemim olmaz. Çünkü onlar kendi iç meseleleridir. Ama şunu biliyorum, Merzifon’da siyaset yapan kişiler son derece onurlu, işinde, mesleğinde, ticaretinde inandığı davaya elinden geldiğince caba sarf eden arkadaşlardan oluşuyor. Başka görüşten olsam dahi iktidar partisi içerisinde saygı duyduğum, itibar ettiğim onlarca değerli arkadaşım var. Özellikle bu süreçte sayın Başbakanımızın güzel bir sözü var abidik gubidik açıklamalarla böyle bir yere gidilmez. Sayın Başbakan tecrübeli bir siyasi profil. Ben de sayın Başbakanın dediği gibi abidik gubidik adamlarla siyaset olmaz diyorum. Herkes kendisine çeki düzen versin. Gelsinler Merzifon’da oturalım, konuşalım bakalım 3 yılda neler yapılmış. Merzifon insanını daha çok kucaklamalarının gerektiğini söylüyor ama köyleri ile birlikte 70 bin nüfusunu bir anlamda yaftalıyor.” ifadelerini kullandı.

“FETÖCÜ ARIYORSAN ÇEVRENE BAK”

Kargı, açıklamasının devamında, “Çevrene bakacaksın kim il imamı, kim il ablası, kim oranın önü, yanı, sağı, solu. 15 Temmuz darbe girişiminin yaratmış olduğu travmanın üzerinden herkes ders çıkartmalıdır. Bir kitap fuarı geçirdik. Fetö’nün ilk mağdurları buradaydı. Israrla bu yapılanma ülkenin en ciddi tehdit unsurlarının başında geliyor diyorlar. Buna karşı mücadelede kesinlikli bir zafiyet söz konusu olmamalı. Bizde bakıyoruz arkadaşlar memleketi toparlayacakları yerde olmayacak şekilde bizim başarımızı gölgelemeye çalışıyorlar. Bu çamurun izi bizde kalmaz. Herkes kendine baksın. Bildiğim tek şey var, Amasya’da Türkiye’de yaşayan insanlar mutlu yaşamak istiyorlar. Merzifon insanı mutlu, ancak Merzifon insanını verdiği siyasi karardan dolayı hak etmediği muameleye sokacak kim olursa olsun ilk önce beni karşısında bulur.  Teşkilat içi sorunları çözeceğiz derken, Merzifon’un keyfine, dinamiklerine, huzuruna yönelik söylemleri doğru bulmuyorum.” dedi.

Kaynak/Haber: Hülya Karpuzcu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin