Başkan Kargı’dan Altaylı’ya “Eşek”li Tepki

0
144

Başkan Kargı’dan Altaylı’ya “Eşek”li Tepki

Merzifon Belediye Başkanı Kargı, gazeteci Fatih Altaylı’nın Merzifon eşeği hakkında söylediği sözlere tepki gösterdi

Merzifon eşeğine, Merzifonspor forması giydirerek şehir stadyumunda basın açıklaması yapan Kargı: “Merzifon eşeği sayın Altaylı’nın düşündüğünden çok daha fazla ayküya (IQ’ya), zekaya sahip ve kendisinin futbol bilgisinden çok daha fazla futbol bilgisine sahip olduğuna ben inanıyorum. Bizim Merzifon eşeğimiz de ‘hayır ben Merzifon’da mutluyum hiçbir takıma gitmek istemiyorum’ diyor”dedi.

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, gazeteci Fatih Altaylı’nın bir televizyon kanalında Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink hakkında “Riekerink’in yerinde Merzifon’dan eşek olsa Yasin’i çıkarmaz” şeklinde basına yansıyan sözlerine tepki gösterdi.

Kargı, yanına Merzifonspor forması giydirdiği eşeği alarak, şehir stadyumunda basın açıklaması düzenledi. Kargı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Altaylı’nın Merzifon eşeğini aşağılaması kabul etmediklerini söyledi.

Kargı, Altaylı’nın Merzifon eşeği ile ilgili söylemlerini pek şık bulmadığını ifade ederek, “Sonuçta Merzifon eşeği bizim kültürümüzde var. Göreve geldiğimiz günden itibaren kültürümüze sahip çıktık, bu bizim için bir kültür mirasıdır, bu bizim bir gerçeğimizdir. Bundan rahatsızlık duymak yerine bununla ilgili gerekli çalışmayı yapalım istedik. Bunda da gereken yolu katettik. Logolarımız da belediyemizin takviminde bütün hediyelik eşyalarımız da”  diye konuştu.

Altaylı’nın sözlerinin kendilerini üzdüğünü belirten Kargı, şunları kaydetti: “Sayın Altaylı’nın söylediği sözleri Merzifon eşeğinin özelliklerini, bizim arzu etmediğimiz yönleri ile söylediği için kırgınlığımı ifade etmek istiyorum çünkü Merzifon eşeği sayın Altaylı’nın düşündüğünden çok daha fazla ayküya (IQ’ya) zekaya sahip ve kendisinin futbol bilgisinden çok daha fazla futbol bilgisine sahip olduğuna ben inanıyorum. Bizim Merzifon eşeğimiz de ‘hayır ben Merzifon’da mutluyum hiçbir takıma gitmek istemiyorum’ diyor. Kendisine eşek ile ilgili bir bilgi vereyim, eşek hayatta yolunu kaybetmeyen, hayatta iddiasından vazgeçmeyen ender canlılardan bir tanesi. Bütün o akıllı insanların üstüne bindiği deve kervanlarının hep önünde gitmiştir.”

Kaynak – Haber : Hülya KARPUZCU

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin