Balcı, Beklenen Müjdeyi Verdi

0
60

Balcı, Beklenen Müjdeyi Verdi

Merzifonluların yıllardır hayalini kurduğu fakülte yatırım programına alındı.

Kurulma kararı 2014 yılında Resmi Gazete ’de yayınlanmasına rağmen bina yapım çalışmalarına başlanamayan Merzifon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kalkınma Bakanlığı tarafından 2017 yılı yatırım programına alındı.

Merzifon Kaymakamı Dr. Ozan Balcı, fakültenin yapımına yaz aylarına başlayacağını belirterek, Merzifonluların hayaline kavuşacağını söyledi. 9 milyon liraya hem Merzifon Meslek Yüksekokulu’nun yapılacağını hem de fakülteye yer verileceğini aktaran Balcı, ilçenin ilim yuvasına dönüşmesi için çaba sarf ettiklerini ifade etti.

Balcı, “ Merzifon Meslek Yüksekokulu’na yeni bina yapılması yatırım programına alındı. Yeni binada  Merzifon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne yer verilecek. Fakülte binası ilçemiz için, halkımız için önemli bir konu ve bu konuda beklentilerimiz yüksek. Fakülte binasının ilçemize kazandırılması için başta Valimiz Salih Işık olmak üzere milletvekillerimiz, rektörümüz, sivil toplum kuruluşlarımız, siyasilerimiz, yerel yönetim ve vatandaşlarımız büyük bir çaba sarf ettiler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

HAYIRSEVER ARANIYOR

Fakülteleri ilim yuvasına benzeten Balcı, ilerleyen süreçte 2 yeni fakülte kurmanın da gayreti içerisinde olacaklarını belirtti. Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Üniversitesi’nin de şehre yakışacağına dikkat çeken Balcı, “İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin eğitim ve öğretime başlamasının ardından 2 fakülte daha hayırseverlerin desteğiyle yapılabilir. Merzifon sürekli gelişiyor. 5 bin üniversite öğrencisini düşünün bir sürü akademik personel olur. Fakülte ilim yuvası. Merzifon, organize sanayi bölgesindeki gelişimlerle 10 yıl içerisinde 100 bin nüfusu bulur. Bizler Merzifon’un gelişimine katkı sağlamak için çaba sarf ediyoruz. Artık başka fakülteler yapmanın telaşındayız. 3 fakültenin ardından Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Üniversitesi de şehre yakışır.” şeklinde konuştu.

HABER/KAYNAK: HÜLYA KARPUZCU

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin