“Ayaktan tedavi birimi” hizmete girdi

0
332

 “Ayaktan tedavi birimi” hizmete girdi

Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi’ne ayaktan tedavi biriminin açıldığı bildirildi.

Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Selçuk Sezikli, birimin hizmete girmesiyle birlikte acil polikliniğindeki yoğunluğun azalacağını, hastalara daha konforlu hizmet verileceğini söyledi.

Birimin hastanenin sunmuş olduğu sağlık hizmetlerinin içinde özellikli bir birim olduğu için ayrı bir önem taşıdığını ifade eden Sezikli, şunları kaydetti: “Hastanemiz bölgeye hitap ettiği için hasta oranımız çok fazla. Özellikle acil polikliniğimizde yoğunluk oranı artığı için hastalarımız gözlem odasında beklemek zorunda kalıyordu. Bizde yaşanan soruna kalıcı çözüm bulmak için böyle bir birimi oluşturduk. Serum takılması gereken, astım, koah hastalarımıza hava verilmesi işlemleri bu birimde yapılacak. Birimimizde normal mesai saatleri içerisinde vatandaşlarımıza hizmet vereceğiz.”diye konuştu.

Hasta memnuniyetini ön planda tuttuklarına dikkati çeken Sezikli, bu kapsamda yine acil polikliniğinde bir dizi yenilikler yaparak, enjeksiyon odası oluşturduklarını aktardı.

Söz konusu yeniliklerinin devam edeceğini vurgulayan Sezikli, “Vatandaşlarımızdan gelen her talebi değerlendiriyoruz. Hastalarımızın sıra beklememesi için enjeksiyon odası da oluşturduk. Acildeki yoğunluğu ciddi derecede azalttık. Hastanemizdeki yenilikler ilerleyen süreçte de devam edecektir.”ifadelerini kullandı.

Kaynak-Haber: Hülya Karpuzcu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin