ATAK, ÇITAYI YÜKSEK TUTTU

0
60

ATAK, ÇITAYI YÜKSEK TUTTU

Erkekler Hentbol Süper Lig ekiplerinden Merzifon Belediyespor Kulübü’nün Başkan Yardımcısı ve Türkiye Hentbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Mustafa Atak, “Takımızda kulübümüzün geleceğini ilgilendiren oyuncular değil Türk hentbolunu yakından ilgilendiren genç oyuncularvar.Kulübümüzün 4 maçta sergilediği performans bizi gelecek adına ümitlendiriyor.” dedi.

Atak, gazetemize yaptığı açıklamada, ligin ilk 5 haftasında çok iyi çalışan sporcularının kendilerini utandırmadıklarını ve emeklerinin karşılığını aldığını söyledi.

Genç bir takım oluşturmaları nedeniyle tecrübe eksikliklerinin olduğuna dikkati çeken Atak, zorlu bir sezon geçirdiklerini belirterek, “Genç, dinamik kadromuzla ligdeki varlığımızı sürdürüyoruz.  Genç bir ekip oluşturmamız sebebiyle tecrübe eksikliğimiz var. Fikstür avantajımızın zorluğundan dolayı ligin ilk 5 haftasında 4 maç oynadık. Eskişehir Hentbol SK, Beşiktaş Mogaz, MYK Hentbol SK ve Nilüfer Belediyespor ile karşılaştık.Şuan bir puanımız var. Takımımızın sergilediği performanslar bizi gelecek adına ümitlendiriyor. Skor başarısı ileriki dönemlerde yansıyacaktır. Lige milli maç nedeniyle ara verildi. Altıncı haftadaki rakibimiz Serik Belediyespor Hentbol Takımı. İnşallah başarılı bir sonuçla ayrılacağız.” dedi.

Kritik bir dönemden geçtiklerini vurgulayan Atak, en büyük sıkıntılarının ilçede çalışmalarını sürdürebilecekleri bir spor salonunun olmadığını belirtti.

“Spor salonumuz olmayınca süper ligde mücadele eden takımızı ilçemizde konuşlandıramıyoruz” ifadesinde bulunan Atak, şunları kaydetti: “Süper ligde mücadele eden bir hentbol takımını, hem Merzifon’un adını ulusal düzeyde temsil etmek hem de yerelde oyuncuları hentbola özendirmek için almıştık. 3 yıl içerisinde en büyük handikabımız Merzifon’da hentbol ve diğer spor dallarını çalışacağımız bir sor salonunun olmamasıdır. Mevcut eski spor salonumuz şuan tadilatta. Tadilat bittiğinde dahi müsabaka yapma özelliklerini taşımayacak. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yeni salon yapılmasına ilişkin karar verildi. Yer tartışmalarıyla süren uzun bir süreçten sonra şehrimize yapılacak olan Merzifon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin kampüsünde bir alana yapılması kararlaştırıldı. İnşallah bir an önce teknik şartnameler hazırlanır, ihaleye çıkılır ve salonumuza kavuşuruz. Salon olmayınca süper ligde mücadele eden takımımızı ilçemizde konuşlandıramıyoruz. Şuan takımımızı Ankara’da oluşturduk. Çalışmalarını Çankaya Belediyesi’ne ait Ahmet Taner Kışlalı spor salonunda sürdürüyorlar. Maçtan maça Merzifon’a geliyorlar. Evimizde oynayacağımız maçları daha önce Suluova’da oynuyorduk, bu sene Gümüşhacıköy’deki spor salonunda oynayacağız. Burada salonumuz olmadığı için takımızı Ankara’da tutuyoruz. En kısa zamanda buraya yeni bir spor salonu yapılırsa sadece hentbol değil tüm spor dalları faaliyette bulunabilecekler.”

Genç bir ekip olmalarına rağmen milli takımın gözbebeği oyuncularla çalıştıklarının altını çizen Atak, “Bünyemizde bulundurduğumuz en az 7 oyuncumuz şuanda milli takımlarımızın gözbebekleri.Bu takım ligde her şartta tutunacaktır. Buda sadece Merzifon Belediyespor’un başarısı değil, milli takımın da kazancı olacaktır.”şeklinde konuştu.

Kaynak-Haber: Hülya Karpuzcu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin