ARAÇ FİLOSU GENİŞLEDİ

0
51

ARAÇ FİLOSU GENİŞLEDİ

Merzifon Belediyesi vatandaşların sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri amacıyla yürüttüğü temizlik faaliyetleri kapsamında çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı aldı.

Belediye Başkanı Alp Kargı, yaptığı açıklamada, Merzifon’un daha temiz bir şehir olması için ilçedeki temizlik çalışmalarını itinayla sürdürdüklerini söyledi.

Temiz şehir algısına yakışır bir şekilde, Merzifon’daki temizlik kalitesi standardını yükseltmek amacıyla aldıkları çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracının hizmete başladığını kaydeden Kargı, şöyle konuştu: “Bu aracımız sayesinde çöp konteynerlerinin yerinde, hızlı, ekonomik ve etkin bir şekilde temizliğini yaparak, görüntü kirliliği ve koku oluşumunu engellerken, aynı zamanda larva ve sinek oluşumunun da önüne geçilmiş olunacak. Bu aracımız ile bulunduğu yerde yıkama aracının içine alınan çöp konteyneri, basınçlı ve sıcak su ile içi ve dışı yıkanıp dezenfekte edildikten sonra tekrar yerine bırakılmaktadır. 3-4 dakika süren bu işlem sayesinde şehrimiz sokak ve caddelerindeki çöp konteynerleri, temiz ve steril hale getirilirken şehrimiz de layık olduğu temiz çevreye kavuşmuş olacaktır.”

Merzifon Belediyesi tarafından hizmete sunulan çöp konteyneri, yıkama ve dezenfekte aracı çöp konteynerini içerisine alarak yıkama ve dezenfekte işlemini gerçekleştirirken, pis suyu da kendi içerisinde barındırarak dışarıya vermediği öğrenildi.

Kaynak/Haber: Hülya Karpuzcu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin