Alzaymır hastası 53 yıllık eşine sevgiyle bakıyor

0
702

Alzaymır hastası 53 yıllık eşine sevgiyle bakıyor

Merzifon’da yaşayan Dursun Cantürk, 59 yaşında alzaymır hastalığının pençesine düşen 53 yıldır aynı yastığa baş koyduğu yatalak eşine adeta bebek gibi bakıyor.

3 çocuk sahibi Gülşen (69) ve Dursun Cantürk çifti, yaklaşık 10  yıl önce “alzaymır” hastalığıyla tanıştı. Teşhis konulduktan sonra eşine tedavi sürecinde sürekli destek olan 72 yaşındaki Cantürk, 10 yıllık süreçte eşine büyük bir fedakarlık örneği gösterdi.

Hastalığın ilerlemesi üzerine yatağa bağlı hale gelen hayat arkadaşını hiç yalnız bırakmayan Cantürk, ilerleyen yaşına rağmen eşinin bakımını özenle yapıyor.

Cantürk, yaptığı açıklamada, eşiyle görücü usulü evlendiğini ve 3 çocukları olduğunu, çocuklarının hepsinin il dışında yaşadığını söyledi.

-“Ben aynı durumda olsaydım o da bana bakardı”

Eşiyle çok mutlu evlilikleri olduğunu, eşini çok sevdiğini anlatan Cantürk, “Ben eşime bakmaktan memnunum, sevgiyle bakıyorum ona, bakmaya da devam edeceğim. Çok güzel bir evliliğimiz vardı, sevgimiz hala devam ediyor. Şimdi konuşamıyor, kimseyi tanımıyor, sadece beni gördüğünde tebessüm ediyor. Genç çiftler birbirine sevgi ve saygı göstersinler. Bizim sevgimi ve saygımı hiç bitmedi, o sevgi ve saygı bizim buraya kadar getirdi. Eşim rahatsız, ben şimdi eşime bakıyorum. Eğer ben aynı durumda olsaydım o da bana bakardı, buna eminim eşime çok güveniyorum” diye konuştu.

-“O bana gözleriyle ifade ediyor sevgisini”

Rahatsızlandıktan sonra eşini kimseye muhtaç ettirmemek için elinden gelen her şeyi yapmaya çalıştığını vurgulayan Cantürk,  “Hastalığından sonra ben eşimi daha çok sevmeye başladım, diğer odada bile özlüyorum onu, geliyorum hemen öpüyorum o da bana tebessüm ediyor bu bile gösteriyor aramızda ki sevgiyi, o bana gözleriyle ifade ediyor sevgisi. Herkes eşine baksın, yalınız bırakmasın, Allah, kadını erkeklere emanet etmiştir, Ben kimseye muhtaç etmem onu, Allah bana sağlık versin, ben ona sonuna kadar bakarım, bakım evine falan ver diyorlar verir miyim ben  hiç ben onu diğer odadan özlüyorum, bu ona olan sevgimden kaynaklanıyor” ifadelerini kullandı.

Haber-Kaynak: Hülya Karpuzcu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin