AK PARTİ’DE ‘YASİN KUZUCU’ DÖNEMİ BAŞLADI

0
159

AK PARTİ’DE ‘YASİN KUZUCU’ DÖNEMİ BAŞLADI

AK Parti Merzifon 6. Olağan İlçe Kongresinde ilçe başkanlığına Yasin Kuzucu seçildi.

Bahçelievler Kültür Salonu’nda gerçekleşen kongrede, mevcut başkan Hasan Çilez aday olmadı.  Kongreye tek aday olarak giren Yasin Kuzucu, AK Parti Merzifon İlçe Başkanlığına seçildi. Kuzucu, kongre sonunda yaptığı açıklamada, kendisine destek olan herkese teşekkür etti. Şahıslara, isimlere takılıp bu kutlu davadan sapmadıklarını vurgulayan Kuzucu, “Kimsenin değil, sadece partimizin, davamızın ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın adamı olduk. Daima sabırlı ve sebatlı irademize sahip olacağız, liderimizin yanında dik duracağız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte kardeş olacağız.” dedi.

Kuzucu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Partimizin gençlik kolları yönetimi, gençlik kolları başkanlığı ve ana kademe ilçe başkan yardımcılığı görevlerimden sonra, şimdiki görevimiz sizlerin de takdiri ile inşallah ilçe başkanlığı olacak. 16 yıldır nerede isek bu günde ordayız. Şahıslara, isimlere takılıp bu kutlu davadan milim sapmadık. Kimsenin değil, sadece partimizin, davamızın ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın adamı olduk. Üzülmedik, Hüzünlenmedik. Bu davanın sahibi hak’tır, hak olan dava da zafer muhakkaktır dedik. Bu makamların millete hizmetin esas olduğu yerler olduğuna ve Rabbimizin herkese doğduğu büyüdüğü topraklara hizmet edebilmeyi nasip edeceğine inandık. Cenab-ı Allah’a sonsuz şükürler olsun ki bana ve yol arkadaşlarıma memleketimize, partimize ve davamıza hizmet edebilmeyi nasip etti. Yükümüz ağır, işimiz çetin. Sizlerin duası ve Rabbimin yardımıyla inşallah altından kalkacağız. Gücümüzü, kuvvetimizi, aklımızı ve kelamımızı doğru yer ve zamanda kullanıp, sabah rüzgarında savrulup gidenlerden olmayacağız. Öfkemizin ve nefsimizin bir an olsun bile aklımızı yenmesine izin vermeyeceğiz. Daima sabırlı ve sebatlı irademize sahip olacağız ve liderimizin yanında dik duracağız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız ve hep birlikte kardeş olacağız. Millete hizmet yolunda kutlu yürüyüşümüze devam ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyor. Kongremize katılımlarınızdan dolayı şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ediyorum.”

Kongreye, AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Naci Bostancı, AK Parti Amasya Milletvekili Haluk İpek, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek ile partililer katıldı.

Kaynak-Haber: Hülya Karpuzcu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin