ACIYI PAYLAŞTILAR

0
39

ACIYI PAYLAŞTILAR

Amasya Valisi Salih Işık, Şırnak’ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Pilot Üsteğmen Abdulmuttalip Kesikbaş ile Piyade Uzman Çavuş Hakan İncekar’ın Merzifon’da yaşayan ailelerini ziyaret ederek, acılarını paylaştı.

Kesikbaş ve İncekar ailelerine taziye dileklerini ileten Vali Işık, şehitliğin herkese nasip olmayan bir mertebe olduğunu belirterek aileye sabır diledi.

Devlet olarak daima ailenin yanında olacaklarını ve kendilerine her zaman kapısının açık olduğunu vurgulayan Işık, “Şehit aileleri bu vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizin bizlere emanetidir. Bizlerde bu emanete layıkıyla sahip çıkabilmek adına devletimizin tüm imkânlarını seferber edeceğiz. “Türk Milletinin başı sağ olsun, Şehitlerimizin ruhları şad, mekânları cennet olsun.” dedi.

Ziyaretler tüm Şehitlerimiz için yapılan dualarla son buldu.

Vali Işık’a ziyaretleri esnasında Ak Parti Amasya Milletvekili Haluk İpek, Merzifon Kaymakamı Dr. Ozan Balcı, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Rafet Dalkıran, Belediye Başkanı Alp Kargı, İlçe Müftüsü Mustafa Altun eşlik etti.

Haber/Kaynak: Hülya Karpuzcu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin