“MİLLETİMİZİN YARINLARI, ÜLKÜCÜ GENÇLİKTİR”

0
162

“MİLLETİMİZİN YARINLARI, ÜLKÜCÜ GENÇLİKTİR”                                                       

Merzifon Ülkü Ocağı İlçe Başkanı Adem Kaya; “Milletimizin yarınları, Ocakları’mızın yetiştirdiği samimi, ahlaklı, çalışkan ve dürüst Ülkücü Gençliktir. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönem siyaset kitaplarında bir dönüm noktası olarak anlatılacak kadar kritik ve keskin bir süreçten geçmektedir.

Türk Milleti’ni hedef alanlar bin bir farklı suret ve sıfatla türlü hesaplar içerisindedir. Dost da düşman da bilmektedir ki; Türk Milliyetçileri teslim alınmadan Türk Milleti yok edilemez. Bunun için, milletimizi ahtapot gibi sarmaya çalışan bu zihniyetin hedefinde Türk Milliyetçilerinin ve Ülkücü Hareket’in bulunması ise tesadüf değildir.” dedi.

“ÜLKÜCÜ ADSIZ BİR KAHRAMANDIR”

Yaşadığımız çağda bilgi kadar değerli ve güçlü bir şey yoktur diyen Kaya, “Her insana kapılarını açan bilgidir. Türkiye’nin bugünkü meselelerini, anlamak için Türk tarihini, Türk töresini ve kültürünü bilmek icap eder.  Bunların hal çareleri için sunulan reçeteleri ve dostu, düşmanı öğrenmek de gene zaruridir. Tabi bütün bunların temini ülkücünün çalışkan olmasına bağlıdır. Ülkücü bir karınca sabrı ve arı titizliği ile çalışmak zorundadır. Her ülkücünün fedakar olması gerektiğini söylemek bile lüzumsuzdur. Kendini milletine adamış bir kimsenin her şeyini bu uğurda feda etmesinden daha tabii ne olabilir. Ülkücünün fedakarlığı, hayatı dahil, bütün maddi ve manevi varlığını milleti için harcamaktan ibaret değildir. Ülkücü verdiğinin ve yaptığının hiçbir zaman karşılığını istemeyen kimsedir. Ülkücü, şöhret, mevki, ve menfaatle hiçbir ilgisi olmayan bir atsız kahramandır.” diye konuştu.

“ÜLKÜ OCAKLARI DURUŞUNDAN                              ASLA TAVİZ  VERMEYECEKTİR” 

Ülkü Ocakları ve mukaddes davasına hala yürekten bağlı olanlar, Türkiye’nin içinden geçtiği bu zor günlerde kutlu yolculuğumuza zarar verip, birlik ve beraberliğimize gölge düşürerek, yarım asırlık kazanımlarımızı sıkıntıya sokmak isteyecek kişi ve kurumlara karşı, duruşundan ve tavrından en ufak bir taviz vermeyecektir diyen Merzifon Ülkü Ocağı İlçe Başkanı Adem Kaya; “Bütün teşkilatlarımız, et ile tırnak misali daha da sıkı kenetlenecek, inandığı davayı şuurlu bir şekilde sonsuza kadar yaşayacak ve savunacaktır. Bu doğrultuda yapılan hizmet, Allah’ın razı olduğu bir içtenlik ve samimiyetle yerine getirilecek; harcanan emeğin ibadet olduğu bir an olsun akıllardan çıkarılmayacaktır. Ülkü Ocakları, iki dünya kardeşliğini esas alarak; anadan, yardan, serden geçenlerin adresi olarak kararlı bir şekilde çalışmalarına ara vermeden, son sürat devam edecektir. Milletimizin yarınları, Ocaklarımızın yetiştirdiği samimi, ahlaklı, çalışkan ve dürüst Ülkücü Gençliktir. İnanıyoruz ki bu gençlik, milletimiz için yine bir “ba’sü ba’delmevt” (öldükten sonra tekrar dirilmek) olacaktır. Ülkücüler hak olan davalarında şartlar ne kadar ağır olursa olsun mutlaka muzaffer olacak ve Türk Milletini hak ettiği konuma ulaştıracaktır. Bu inancımızın sırrı “Ve muhakkak ki Allah, inananlarla beraberdir.” (Enfal Suresi-19. Ayet) Ayet-i Kerimesindedir.” diye konuştu.

“TÜRK VATANININ BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ

İÇİN MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Merzifon Ülkü Ocağı Eğitim ve Kültür Vakfı İlçe Başkanı Adem Kaya; “Türk ve İslam coğrafyası kan ve gözyaşı ile sulanırken, Türkiye’de ve Türk-İslam Dünyası’nda Ülkücü Hareket’e umut bağlayan sayısız mazlum varken, bu vebali sırtlamış olan bizler güçlü olmak zorundayız. Bu sorumluluğun bilincinde olarak, tıpkı atamız Bilge Kağan gibi gece uyumadan, gündüz yorulmadan; davamız adına varımızı yoğumuzu ortaya koymakta kararlıyız. Cenab-ı Allah’ın ve Peygamber Efendimiz’in rızasını gözeterek, memleketimiz ve milletimiz adına tahmin edilemeyecek bir mücadele vermekten de asla geri durmayacağız. Türk vatanının bölünmez bütünlüğü, Türk Milleti’nin refah ve selameti, Türk Devleti’nin ebet müddet baki kalması ve Türk Milliyetçiliğinin zaferi için mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu gaye uğruna azim ve kararlılık bizden, takdir ise Yüce Allah’tandır. Binlerce şehidimizin canını vererek, binlerce gazimizin kanını akıtarak bizlere emanet ettiği, mağdurlarımızın ve mahkûmlarımızın çilesi ile yoğrulmuş olan davamıza halel getirilmesine asla müsaade etmeyiz. Bizim dava anlayışımız, “Bir elime ayı, diğerine güneşi verseniz ‘davamdan’ vazgeçmem diyen iki cihan güneşi Resulullah’ın dava anlayışıdır. Bu kutlu dava uğruna ödeyemeyeceğimiz hiç bir bedel olmadığı gibi; davamız üzerinde hiçbir kişi ve güç de yoktur. Ancak bu davaya ömürlerini vakfedenler ve dava adamlığı sıfatıyla hayatlarını idame edenlerin de gönlümüzdeki yeri de ebedidir. Bu noktada, Cennet Mekân Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in, “Dava adamı olmak için önce adam olmak lazım. Dava öğretilebilir ama adamlık öğretilemez.” sözü, şahıslara yaklaşımımız açısından mihenk taşımızdır.” İfadelerini kullandı.

KAYA: BİLGE LİDERİMİZ                                           İLE AYNI SAFTA OMUZ OMUZAYIZ                                                                                                 

Merzifon Ülkü Ocağı İlçe Başkanı Adem Kaya, “Bilinmesini isteriz ki Ülkü Ocakları ve teşkilat mensupları tüm samimiyet ve cesaretleriyle; Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in yanından hiçbir zaman ayrılmayan, ömrünü davamıza ve Türk Milletine adamış, İlke ve ülkülerinden asla taviz vermeden, her zaman ‘önce ülkem ve milletim’ diyen Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin, sonucu ve bedeli ne olursa olsun, tereddütsüz bir şekilde yanında ve emrindedir. Milletimizin müreffeh geleceğine inananlar, Türkmen Beyi ile aynı safta omuz omuzadır. Gerek duruşumuz gerekse açıklamalarımız ile onlarca defa dile getirdiğimiz bağlılığımız, bizim ezeli ve ebedi tavrımızdır. Bu tavrımız, dün Başbuğumuzu sırtından vurmaya çalışanların, dünyadaki her şeyden daha aziz bildiğimiz davamıza yürekten değil mideden bağlı olanların anlayabileceği bir husus değildir.” İfadelerini kullandı.

Kaynak/Haber: Oya Kayacan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin