“19 Mayıs Özgürlüğe Giden Yolun Başlangıcıdır”

0
36

“19 Mayıs Özgürlüğe Giden Yolun Başlangıcıdır”

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Merzifon Şubesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Çelenk sunumunun ardından yapılan açıklamada, “Ülkemizin Emperyalistler tarafından işgal edilerek parçalanmak istendiği, başkentinin (İstanbul’un) düşman askerleri tarafında kuşatıldığı, açlığın, yoksulluğun, kargaşanın ve çaresizliğin egemen olduğu bir dönemde, Mustafa Kemal 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkması, ülkemizin, bağımsızlığına, özgürlüğüne giden yolun başlangıcıdır.

Anadolu direnişinin ortaya koyduğu özgürlük ve bağımsızlık arzusudur 19 Mayıs. Bugün de vazgeçilmez onur kaynağımızın başlangıç tarihidir 19 Mayıs. Cumhuriyete, O’nun devrimlerine ve demokrasiye giden yolun döşendiği tarihtir 19 Mayıs. Ülkemizin geleceğini gençlerde gören Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir. Atatürk gençlere inandığı, güvendiği için Samsun’a çıktığı bu günü Türk Gençliğine armağan etmiştir.

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda belirleyici önemi bulunan 19 Mayıs 1919’un 98. Yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı, sevgi ve minnetle anıyor tüm gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.” denildi.

Kaynak/Haber: Nedime Soku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin