1 MART’TAN İTİBAREN ANTALYA ve İZMİR UÇUŞLARI BAŞLIYOR

0
58

1 MART’TAN İTİBAREN ANTALYA ve İZMİR UÇUŞLARI BAŞLIYOR

Merzifon Havalimanından 1 Mart’tan itibaren İzmir ve Antalya Seferlerinin de başlayacağı bildirildi.

Konuya ilişkin bir açıklamaya yapan Amasya Valisi Salih Işık,“Havalimanımız açıldığı ilk günden bugüne kadar yolcu sayısı hızla artmıştır. Havalimanımız bölgemizin gelişmesi ve büyümesi için en önemli yapıtaşlarından olup, bölge ekonomisini ilerleten lokomotifler arasında yer almaktadır. Verdiği hizmet ile ilimizdeki turizmin gelişmesinde ve büyümesinde hiç şüphesiz en büyük katkıyı sağlamaktadır. İnsanımızın rahat, hızlı ve konforlu bir yolculuk yapabilmesi adına en önemli ulaşım kolunda hizmet sağlamaktadır. Yolcu öncelikli hizmet anlayışıyla bölgemizin parlayan yıldızıdır. Ulaşımın ekonomideki işlevi göz önüne alındığında sanayi, ticaret ve hizmet alanlarındaki iş bağlantıları, yatırımların ve istihdamın artmasına katkı sağlamakta olup Amasya Merzifon Havalimanımız ilimizi gelişiminde en büyük rolü oynamaktadır.” dedi.

Amasya Valiliği tarafından Havalimanı hakkında yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: “Bilindiği üzere haftanın her günü Türk Hava Yolları Merzifon-İstanbul seferleri karşılıklı yapılmaktadır. Pegasus Havayolları ise her hafta Pazartesi, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına sefer düzenlemektedir. 1-31 Mayıs 2017 tarihleri arasında ise Havalimanı Uçuş Programında Anadolu Jet’in İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına haftanın her günü karşılıklı seferleri ile Sun Express Havayollarının haftada 4 gün İzmir ve haftada 3 gün Antalya seferleri de yer alacaktır. Ayrıca Pegasus Havayolları haftada 4 olan sefer sayısını bu tarihler arasında 9’a yükseltecektir.

Havalimanında önceden haftada 11 sefer yapılmaktayken bu rakam kış ve yaz uçuş tarifesinde 30 sefere çıkacaktır. Havalimanımız uçuşlarındaki bu artış bölgemiz adına sevindirici olmakla beraber bugüne kadar olduğu gibi vatandaşlarımıza en iyi ve kaliteli hizmet verilmeye devam edilecektir. Ayrıca Havalimanında özel iş uçuşları da başarıyla gerçekleştirilmekte olup, hasta yolcularımızın sevki de ambulans uçaklarla sağlanmaktadır. Umre ve Hac Dönemlerinde yoğun seferler sayesinde vatandaşlarımız Kutsal Topraklara direkt uçuşlarla gidebilme şansına sahiptir. “

Kaynak – Haber : Berkan Mahmut KAYACAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin