Merzifon’da Uyuşturucuyla Sıkı Mücadele

0
48

Merzifon’da Uyuşturucuyla Sıkı Mücadele

Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Merzifon Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Kaymakam Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Atak, İlçe Emniyet Müdürü Seyfettin Süer, İlçe Jandarma Komutan Vekili Metin Cayrat, İlçe Müftüsü Mustafa Altun, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Handan Ekinci Bal, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sibel Çalık, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Celal Eker  ve diğer kurul üyeleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Kaymakam Balcı,, uyuşturucu ile mücadele konusunda ilgili kurumlara ve sivil toplum örgütlerine önemli görevler düştüğünü söyledi. Hayata geçirilen projelerle devletin uyuşturucu ile mücadelede kararlı bir şekilde yol aldığını dile getiren Balcı, bu konuda ailelerin ve toplumun da duyarlı olmasını dikkat çekti.

Toplantıda, madde kullandığı tespit edilen kişilerin vaka sunumları Toplum Sağlığı Merkezi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından, uyuşturucu ile madde ile mücadele konusunda yapılan çalışmalar, narkotik olayların değerlendirilmesi, uyuşturucu ile ilgili takip çalışma sistemi hakkında, İlçe Jandarma Komutanlığı kendi sorumluluk bölgesindeki uyuşturucu ile mücadeleye karşı yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi verdi.  Öğrencilerle ilgili rehber öğretmenlerle yapılacak toplantıların yol haritası belirlenmesine ve kısacası uyuşturucu kullananların tedavisi, uyuşturucu kullanımının artmasının önlenmesine ilişkin çeşitli kararlar alındı.

Kaynak/Haber: Berkan Kayacan

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin